FrontierVille

Známá vývojářská firma Zynga, která proslula větším finančním úspěchem než samotný Facebook, spustila novou hru. Facebook hra s názvem FrontierVille je velmi podobná pecce FarmVille. Oproti ní  má však mnohem víc funkcí a bude ve všech ohledech propracovanější. Především pak v interakci s přáteli, která je sofistikovanější, takže se nemusíte bát „spamování“ zprávičkami o každém Vašem kroku, jak ho známe z FarmVille.

Ve hře FrontierVille řídíte osadníka, jeho vůz, majetek a později celou jeho rodinu, kterou si můžete založit. Vaším úkolem je přemístit se na divoký západ a začít nový život. Podobně jako ve zmiňované hře FarmVille i tady pěstujete nejrůznější plodiny. Zde je to však pouze jedna z mnoha činností, o které se staráte. Dbát musíte také například o výchovu dětí, svou pověst, bezpečnost rodiny, chov hospodářských zvířat, nebo těžbu dřeva a následnou stavbu budov. „Těšit“ se můžete také na útoky hadů a medvědů.

Hra je velmi interaktivní, mění se tu počasí, stromy neustále rostou a také volně žijící zvířata si po dobu Vaší nepřítomnosti dělají, co chtějí.