PetVille

Od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že si společnost Zynga registrovala ochrannou známku „PetVille“, bylo jasné, jaká Facebook hra bude následovat. Už z názvu lze totiž vyčíst, že půjde v podstatě o kopii Facebook hry Pet Society. Hra je už na světě a všechny tyto předpoklady se naplnily.

V čem je PetVille jiné?

I když je koncept stejný a jednoduše se staráte o své zvířátko (které mimochodem také žije ve vlastním bytě jako v Pet Society), pár odlišností tu najdeme. Tak například penízky tu můžete vydělávat třeba uklízením odpadků po vašich sousedech. Sousedy rozuměj tvoji přátelé, kteří také hrají PetVille. Můžete jim posílat dárky, umývat své i jejich mazlíčky, tančit s nimi, líbat je.. a za vše dostávat penízky. Sice zaplatíte svou energií, ale stačí se vyspat a druhý den jste zase fit.

Květiny

V PetVille se můžete starat nejen o svého domácího mazlíčka, ale i o květiny. V každé odemčené místnosti najdete na okně vázu, do které můžete dát kytičku a pravidelně jí zalévat, za což opět dostanete nějaký ten finanční obnos. Penízky jsou samozřejmě důležité pro péči o domácího mazlíčka a nákup všech potřeb a ozdob..

Závěr

Firma Zynga už má na svědomí tituly jako FarmVilleFishVille, nebo třeba Cafe World, takže předelat známý Tamagotchi koncept do nové hry, pro ní jistě nebyl žádný problém. Bohužel se až nápadně podobá svému konkurentovi od Playfish. Přestože jde vesměs o další kopii, dokázala si hra PetVille najít za první týden 6 milionů hráčů a zaujmout tak důstojné místo vedle obrovských hitů jako např. FarmVille.

V PetVille najdete také nějaké minihry. Aktuálně bublifuk, ale jak známe strategii Zyngy, tak téměř neustále budou přibývat nové vychytávky.